ساخت نردبان کابل

ساخت نردبان کابل

برای سهولت در انجام کارهای مختلف، ابزار و وسایل جدید با قابلیت ها و کاربرد های خاص ساخته شده اند که یکی از آن ها نردبان کابل می باشد. طبق ایده ی برخی از صنعت گران این نردبان طراحی شده و امروزه در حال ساخت می باشد و بسیاری از آن ها به مرحله ی نهایی یعنی استفاده رسیده اند.

 

نردبان کابل چه نوع وسیله ای می باشد؟

 نردبان یکی از وسیله های ضروری در انجام برخی از امور می باشد. به عنوان مثال، در رنگ زدن دیوار های مرتفع از نردبان استفاده می شود. نردبان برای برخی از امور منزل نیز مانند نصب پرده و … کارایی دارد.

 یکی از اموری که در آن به دسترسی نردبان نیاز می باشد، نصب تعداد زیادی از کابل های برق است. لازم به ذکر است که برای این امر از نردبان ‌های مخصوصی که با نام‌ های نردبان کابل شناخته می شوند، استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که این نردبان با نردبان های معمولی متفاوت می باشد، چرا که مختص به کابل های برق اعم از کابل کامپیوتر، کابل های ترموکوپل، کابل های ارتباطی و … طراحی شده اند.

 

 این دسته از نردبان ها به گونه‌ های مختلفی یعنی در ارتفاع های گوناگون تولید می شوند؛ افزون بر آن میزان ضخیم بودن و مقدار عرض آن نیز می تواند کم یا زیاد باشد. معمولا نردبان های معمولی از ساختار چوبی برخوردار هستند اما نردبان کابل، دارای بدنه ای فلزی می باشد که سبب استحکام و مقاومت آن شده است.

 

ساخت نردبان کابل

 

خوب است بدانید که در تولید این محصول از جنس های نام برده شده در قسمت زیرین استفاده خواهد شد:

 

  • فولاد گالوانیزه
  • آلومینیوم
  • فولاد ضد زنگ
  • فیبر تقویت شده پلاستیکی نازک

 

 البته شایان ذکر است که علاوه بر نردبان کابل با ساختار فلزی، نوعی دیگر از آن تولید شده است که با نام نردبان فایبر گلاس شناخته می شود. یکی از برتری هایی که نوع فایبرگلاس این نردبان با نوع فلزی آن دارد این است که نردبان فایبر گلاس از وزن کم تری برخوردار می باشد؛ افزون بر آن در برابر خوردگی از خود مقاومت نشان می‌ دهد و آسیبی نمی بیند.

 

چگونگی ساخت نردبان کابل

در ساخت هر وسیله ای نیاز به ابزار مخصوص به آن وسیله می باشد. برای ساخت نردبان کابل نیز به ابزار و وسیله های اولیه ای چون زانوی عمودی، واشر، پیچ، مهره، سه راهی، چهار راهی، زانو ی ۴۵ درجه، در پوش نردبان و … احتیاج می باشد. ابزار آلات ذکر شده از وسایل اصلی ساخت نردبان می باشند که در صورت عدم وجود آن ها، این نردبان شکل نهایی خود را پیدا نخواهد کرد.

 

نردبان مذکور را معمولاً در شاخه‌ های ۳ متری یا ۶ متری می سازند. لازم به ذکر است که این اندازه ها مربوط به نوع کاربرد آن ها می ‌باشند.

 

 هنگام ساخت نردبان کابل باید به مسائلی چون اندازه فاصله میان پله ها توجه داشت.

پله های نردبان معمولاً به صورت شبکه ای ساخته می شوند.

 

 این محصول دارای دو ریل بوده که در قسمت‌ های کناره ی نردبان قرار می گیرند؛ در واقع ساخت نردبان کابل با متصل شدن پله ها به ریل ها تکمیل می ‌شود. این اتصال می تواند از طریق جوش یا به وسیله ی پیچ صورت گیرد. همان طور که آگاه شدید این نوع نردبان به راحتی ساخته می‌شود و از ساختاری پیچیده برخوردار نمی‌ باشد.

نکات مثبت استفاده از نردبان کابل

ساخت هر محصولی با توجه به میزان کاربردی بودن آن و خاصیت های مختص به آن صورت خواهد گرفت که نردبان کابل نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود، چرا که تولید آن موجب ایجاد اثر های مثبت و کاربردی گشته است.

 

به عنوان مثال:

تولید این نوع نردبان سبب ایجاد امتیازاتی چون صرفه اقتصادی شده است.

 نصب راحت آن‌ ها به هر صورت، یکی از کارایی های مثبت این محصول می باشد.

افزون بر آن با به‌ کار گیری از این نردبان می ‌توان مانع از صدمه‌ ی وارده به کابل‌ های برق شد.

 مقاومت بالای نردبان مذکور موجب شده است که بتواند وزن های بالا را نیز متحمل شود.

یکی دیگر از مزیت های مهم این وسیله این است که از قابلیت دسترسی به سیم ‌ها برخوردار بوده و این امر نیز به سهولت انجام می گیرد.

 

نکات مثبت استفاده از نردبان کابل

سازنده نردبان کابل

 با توجه به مزیت ها و کاربرد هایی که برای نردبان کابل ذکر شد، هر کشوری دارای برند های مختلف بوده که در حال حاضر مشغول به تولید این محصول می باشند. هر کار خانه با تولید این محصول سبب کمک به اقتصاد کشور خود شده و نیاز آن را از این نوع نردبان برطرف ساخته است. ایران نیز جزو یکی از کشور های تولید کننده نردبان کابل می باشد.

 

 راه اندازی خط تولید این محصول در ایران، در استان های مختلفی صورت گرفته است. قطعه های تولید شده ی نردبان بعد از تولید به مرکز های فروش عرضه می شوند و امکان دسترسی متقاضیان را فراهم می سازند.

 

 انواع گوناگون نردبان کابل

 نردبان کابل خود به تنهایی دارای زیر مجموعه‌ هایی است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

 نردبان کابل گالوانیزه گرم

لدر کابل گالوانیزه رنگی

نردبان کابل گالوانیزه سرد

مشخصه های فیزیکی نردبان کابل

 انواع گوناگون نردبان کابل

عرض: این نوع نردبان ها معمولا دارای عرض ۵ سانتی متر الی ۱۰۰ سانتی متر می باشند.

پوشش به کار رفته در نردبان: فلزاتی که در تولید این محصول به کار رفته اند، در نهایت توسط رنگ کوره ای، گالوانیزه ی گرم و فابریک پوشیده خواهند شد.

طول: نردبان کابل دارای طول های متفاوتی چون ۲ متری و ۳ متری می باشند.

ضخامت: منظور از ضخامت، میزان ضخیم بودن ورقه های به کار رفته در نردبان می باشد که به طور معمول از ۷/۰ میکرون تا ۳ میلی متر متغیر است.

تعداد پله ها: تعداد پله های موجود در هر نردبان بستگی به طول آن خواهد داشت؛ با توجه به اندازه ی طول های ذکر شده، نردبان ۲ متری دارای ۷ پله و نردبان ۳ متری دارای ۱۰ پله است.

فاصله ی میان هر پله: بین پله ها باید به اندازه ی مشخصی فاصله باشد؛ فاصله ی میان پله های نردبان کابل نیز ۲۵ سانتی متر می باشد.

پیشنهاد ما به شما

انواع پوشش سینی کابل

 انواع پوشش سینی کابل

 انواع پوشش سینی کابل امروزه در عملیات سیم کشی ساختمان ها و مجتمع های تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیر فروش