لیست قیمت سینی کابل | سینی کابل ارزان | تولید مستقیم| سینی کابل آریا

سینی کابل یا cable tray (پی وی سی یا فلزی گالوانیزه) در تأسیسات الکتریکی کاربرد دارد. برای مواردی چون جابه جایی، هدایت، نگهداری از کابل و سیم برق و کانال روی دیوار، زمین، زیر زمین و سقف به کار برده می شود. از این ابزار در جهت انتقال، محافظت، زیبایی و مرتب بودن کابل کشی‌های بسیار زیاد استفاده می‌شود. کابل‌ها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این شامل حرکت‌های عمودی نیز می‌شود. این نوع سینی ها اکثرا از فلز آهن با پوشش گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد اما از جنس آهن رنگ شده، استیل و حتی پلاستیک هم تولید می شود.

 

این نوع از سینی کابل ها تولید شده از جنس ورق گالوانیزه در ۲ گونه متمایز ساخته می شوند اولی گالوانیزه سرد که برای ساخت این محصول، ورق گالوانیزه اصل را پس از برشکاری و شکاف کاری خم نموده و مورد مصرف قرار می دهند دومی گالوانیزه گرم می باشد که ورق سیاه را پس انجام برشکاری و شکاف کاری و همچنین خم نمودن در درون وان اسید قرار داده و آن را اسید شویی می نماید و پس از آن عملیات گالوانیزاسیون روی آن صورت گرفته تا برای استفاده مهیا شود.

سینی کابل

سینی کابل و قیمت سینی کابل با قیمتی رقابتی

قیمتها به ریال و بر اساس شاخه دو متری و گالوانیزه سرد میباشند

 

 

سایز سینی کابل
ورق نمره۰٫۷
ورق نمره۰٫۹
ورق نمره۱٫۲۵
ورق نمره۱٫۵
سینی سایز ۵ سانت۵۷۱۰۰۰۷۴۰۰۰۰۱۰۲۰۰۰۰۱۲۲۵۰۰۰
سینی سایز ۱۰ سانت ۷۶۲۰۰۰۹۸۶۰۰۰
۱۳۶۰۰۰۰
۱۶۳۵۰۰۰
سینی سایز ۱۵ سانت۹۵۵۰۰۰۱۲۳۵۰۰۰۱۷۰۰۰۰۰۲۰۴۰۰۰۰
سینی سایز ۲۰ سانت۱۱۴۵۰۰۰۱۴۸۰۰۰۰۲۰۴۰۰۰۰۲۴۵۰۰۰۰
سینی سایز ۲۵ سانت۱۳۳۵۰۰۰۱۷۳۰۰۰۰۲۳۸۰۰۰۰۲۸۵۶۰۰۰
سینی سایز ۳۰ سانت۱۵۲۵۰۰۰۱۹۷۵۰۰۰۲۷۲۰۰۰۰۳۲۶۵۰۰۰
سینی سایز ۴۰ سانت۱۹۰۵۰۰۰۲۴۶۵۰۰۰۳۴۰۰۰۰۰۴۰۸۰۰۰۰
سینی سایز ۵۰ سانت۲۲۲۸۵۰۰۳۰۰۰۰۰۰۴۰۸۰۰۰۰۴۸۹۶۰۰۰
سینی سایز ۶۰ سانت۲۲۶۷۰۰۰۳۴۵۲۰۰۰۴۷۶۰۰۰۰۵۷۱۲۰۰۰

 

انواع سینی کابل

سینی کابل ها از جنس آلومینیوم، پلاستیک توانمند شده فیبری یا فولاد تولید می شوند و در ۵ نوع مدل می باشند:

سینی کابل نردبانی یا لدر کابل

یکی از انواع سینی کابل می توان لدر کابل را نام برد. تقریبا ۷۵ درصد از این نوع سینی کابل جهت سیم کشی استفاده میشود. با توجه به خصوصیات مناسب این مدل می توان آن را جز بهترین و مسلط ترین سینی ها قرار داد.

لدر کابل بدون عرضه روکش اجازه می دهد تا بیشترین گردش هوای آزاد در سراسر سیم ساماندهی شود. این مسئله اجازه می دهد تا حرارت ایجاد شده در رسانا های سیم به صورت اثربخشی از میان برود.

 

سینی نردبانی یا لدر کابل

پله های لدر کابل

پله های لدر کابل ، رباط های مطلوبی را برای پیوند سیم ها در خطرسیرهایی که سینی های کابل غیر افقی اعمال می شود یا محلی که وضعیت سیم بایستی در سینی افقی بدون حرکت باشد را مهیا می سازد. این توانایی برای اعمال و راه اندازی سیم تک مفتولی معمولا یک اقتضا می باشد.

در وضعیت خطا، نیروهای مغناطیسی که به وسیله روند اتصال کوتاه تولید می شوند سیم های تک مفتولی را اگر به شیوه درست و مطمئن به این گونه سینی وصل ننمایید از آن جدا می شود.

سیم ها قابلیت ورود و خروج از بالا یا پایین لدر کابل را دارا می باشند. محلی که آن ها به درون لوله یا از آن خارج می شوند قابلیت راه اندازی لوله به اتصالات این سینی ها در بالا یا پایین آن برای پایان خط سیر لوله کشی را دارد.

همچنین راهبرد امتداد سیم بر روی لدر کابل از هر دو طرف بالا و پایین به علت فرم لدر و قابلیت دسترسی به هر دو طرف این فراورده وجود دارد.

نمناکی و رطوبت در لدر کابل نمی تواند متراکم بماند.

پله های لدر کابل

محل راه اندازی این سینی ها

اگر این گونه سینی ها در محلی راه اندازی شده اند که کار کردن در آن محیط مسئله ساز است، دستیابی از راه پایین لدر کابل امکان دارد به آسان سازی راه اندازی سیم های کوچک کمک نماید به عنوان مثال سیم های کنترلی لوازم دقیق، سیگنال و…

رایج ترین مسافت پله برای لدر کابل حدود ۲۵ سانتی متر می باشد‌. این مسافت امکان دارد برای حمایت از کلیه اندازه های سیم به کار برده شود. این مسافت برای سیم های قطر کوچک PLTC و سیم های TC به عنوان مسافت حمایتی به صورتی که هیچ نوع نقص میان پله های نردبان برای سیم های با اندازه کوچک قابل رویت نباشد، مطلوب است.

میزان دوری پله ها در حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی متری از همدیگر پشتیبانی لازم را برای سیم ها مهیا می سازد ولی برای کاهش زشتی اعمال سیم کشی در بعضی موارد، میزان اندکی سیم سایز پایین می تواند میان دو پله وصل شود.

سینی کابل ساده یا ترانکینگ

معمولا برای مصارف الکتریکی و مخابراتی با حداقل ایجاد گرما و حرارت مورد استعمال واقع می شود.

علت اساسی تعیین ترانکینگ با روکش به دلیل نگرانی از محافظت در برابر EMI / RFI جهت پیرامون های خیلی حساس می باشد. یک سینی سیم فولادی ساده با یک سر پوش فولادی چنانچه هیچ نوع منفذی یا ترک خوردگی در اعمال کامل آن وجود نداشته باشد میزان مطلوبی از حفاظت را مهیا می سازد.

سامانه ترانکینگ شامل یک ایراد می باشد که به علت فاقد شکاف بودن، رطوبت به راحتی می تواند درون سینی کابل تولید و متراکم شود. این مسئله می تواند با تولید شکاف های خالی سازی در زیر ترانکینگ، اگر ترانکینگ به کار رفته جهت محافظت در مقابل EMI / RFI به کار برده نشود، بایستی مهار شود.

برخی از مهندسین ترانکینگ را در اولویت قرار می دهند و معتقدند که کلیه مراکز الکتریکی بایستی تماما به وسیله فلز محدود گردند. این گونه سینی ها تنها سیم هایی را که برای این گونه اعمال برنامه ریزی شده اند تحت پوشش قرار می دهند. نقص و صدمه به سیم در این گونه محصولات خیلی کم پیش می آید. نقص سیم به دلیل مسائل اجرای سیم در این گونه سینی های کابل وجود ندارد.

سینی کابل ساده یا ترانکینگ

سینی کابل تهویه طبیعی پانچ شده

یکی دیگر از انواع سینی کابل می توان به تهویه طبیعی پانچ شده اشاره نمود. عمده ترین علت برگزیدن این گونه سینی در مقابل سینی سیم گونه نردبانی، جنبه ظرافت آن می باشد و علت آن ساقط نشدن محسوس سیم های سایز کوچک می باشد.

سینی سیم مشبک محافظت بیشتری از سیم ها در قیاس با لدر کابل فراهم می آورد ولی این محافظت اکثر مورد توجه نیست. این مسئله هیچ گونه اثربخشی بر روی خدمت رسانی و یا ماندگاری سیم ندارد.
از دیگر ویژگی های این نوع سینی مشبک هوا رسانی متوسط با شکاف کاری در سطح سینی می باشد.

سینی کابل آریا

سینی کابل کانالی

مورد استعمال برای اعمال زیر ساخت های الکتریکی با شمار محدودی سیم ،هنگامی که لوله برای اعمال مطلوب نیست با حمایت به صرفه برای سیم های نازک و سیم های انشعابی از سامانه سینی سیم اصلی در زیر ساخت های الکتریکی استفاده میشود.

سینی کابل کانالی

سینی کابل توری

معمولا برای استعمال های فیبر نوری و مخابراتی به کار برده می شوند.
یک سامانه مطلوب برای سایت، سامانه حمایتی منعطف پذیر در سایت ها در رده نخست برای سیم های ولتاژ پایین، مخابراتی، فیبر نوری،این سامانه همواره از یک کانال کابل فولادی پوشانده شده با روی ایجاد شده است.

سینی کابل توری

انبساط و انقباض حرارتی سینی کابل

یک سامانه سینی کابل امکان دارد تحت الشعاع انبساط یا انقباض گرمایشی واقع شود که این مسئله بایستی در موقع اعمال سینی گذاری مورد نظر واقع شود.

برای تعیین میزان صفحات الحاق سینی مورد نیاز جهت بسط طول سینی، طول سینی سیم مستقیمی که می توان اعمال نمود و اختلاف کل میان کمترین دمای زمستان و بیشترین دمای تابستان را بایستی مد نظر قرار داد.

برای بازدهی صحیح، صفحات گسترش طول سینی، احتیاج به سامان دهی دقیق فاصله میان سینی ها دارند.
مشرف ترین پشتیبانی و الحاق به نقطه میانی وسط صفحات گسترش طول سینی بایستی همانند رباط باشد و آزادی کافی به سینی جهت حرکت طولی در هر دو جانب را بدهد.

زمانی که یک سامانه سینی همانند رسانای زمین ابزارآلات، مورد استفاده قرار می گیرد، بکارگیری اتصالات همبندی در کلیه الحاقات گسترش طول سینی برای حفاظت اتصالات مدار الکتریکی دارای اهمیت است.

انبساط و انقباض حرارتی سینی کابل

انواع پوشش سینی کابل

کدام انواع پوشش سیم کابل مطلوب تر است؟ امروزه این سینی ها دپارتمانی الزامی از تاسیسات صنعتی و تجاری با عرضه راهکارهای سریع، اقتصادی و منعطف پذیر برای مباحث اعمالی پیش رو می باشند. این نوع سینی ها دارای انواع مختلفی پوشش نظیر:

گالوانیزه سرد

پر استفاده ترین انواع پوشش برای این نوع سینی گالوانیزه نمودن آن است. این نوع پوشش معمولا ارزان تر و مناسب تر است، در برابر گستره وسیعی از مواد شیمیایی پیرامون به خوبی حفاظت می نماید و اگر دستخوش خدشه یا شکاف بر روی پیکره خود شود خود ترمیم بوده و صدمه ای به آن وارد نخواهد شد.

فولاد به کار برده شده برای تولید این نوع سینی به وسیله پروسه الکترولیز از طریق شناور شدن آن در یک حمام نمک و روی پوشش داده شده است. تلفیقی از کربنات، هیدروکسید و اکسید روی یک روکش محافظ برای نگهداری از روی ایجاد می نمایند، استقامت در مقابل زنگ زدگی به صورت مستقیم به قطر پوشش و میزان سختی پیرامون به کار برده شده در سینی مرتبط است.

پیش گالوانیزه

از دیگر انواع پوشش سینی کابل می توان پیش گالوانیزه را نام برد.‌ پیش گالوانیزه با گذر از کویل فولاد به واسطه فلز مذاب روی به وجود می آید. پس از آن این کویل به میزان مدنظر برش داده شده و تولید می شوند.

نواحی که معمولا در زمان تولید ، همانند مناطقی که با برش و جوش پوشش دهی نمی شوند به وسیله روی پوشش داده می شوند که همانند یک آنود برای پشتیبانی کار می کند. در زمان جوشکاری بخش کوچکی که به صورت مستقیم تحت الشعاع حرارت جوشکاری واقع شده اند بری از هر نوع آلودگی است ولی همان پروسه خود ترمیمی اتفاق می افتد.

گالوانیزه گرم

بعد از تولید شدن و نصب کردن قطعات متنوع سینی کابل فولادی، تمامی قسمت های سینی در وان فلز مذاب روی شناور می گردد، سرانجام کلیه بخش های آن من جمله لبه ها، حفره ها و نواحی جوش پوشش داده می شوند.

قطر پوشش را معمولا، مدت زمانی که هر قسمت از این سینی در وان ذکر شده شناور می ماند و شتاب بلند کردن آن، معیین می سازد. گالوانیزه گرم کردن سینی بعد از تولید یک روکش بسیار قطور تر از پروسه پیش گالوانیزه تولید می کند.

این پروسه برای این گونه سینی ها به کار برده می شود و در بیشتر فضا های باز و بیرونی و خیلی از مصارف صنعتی با وضعیت خیلی سخت پیشنهاد می شود.

قیمت سینی کابل

قیمت سینی کابل معمولا مطابق با بالا و پایین شدن فلزات در بازار مشخص می شود‌. از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن می توان به نوع ورق به کاربرده شده در این گونه سینی ها اشاره نمود به عنوان مثال ورق گالوانیزه، استیل سینی کابل گالوانیزه گرم مطابق با نوع آبکاری از گالوانیزه سرد قیمت آن بیشتر است.

به هر میزان که امتداد شاخه های این گونه سینی بیشتر باشد و عرض سینی بسیط تر باشد هزینه و نرخ آن هم بیشتر می شود. چند پارامتر موثر بر قیمت این نوع فرآورده ها بالا و پایین شدن نرخ ارز، نرخ متریال و ورق های صنعتی، نمونه سفارش و برنامه ریزی ویژه، گونه ورق فلزی که خریدار متقاضی آن است را می توان نام برد.

مزایای بکارگیری و استفاده از سینی کابل

در سامانه ها یا نواحی که احتیاج به سیم کشی دارند سینی کابل همواره نخستین و مطلوب ترین انتخاب برای کارشناسان برق است زیرا که هم توان نگهداری وزن کابل را دارد هم اینکه به سیم ها نظم می دهد.

به کارگیری از این محصول در قیاس با شیوه های قدیمی کابل کشی امتیازات فراوانی دارد زیرا که هم قیمت مناسب و به صرفه ای داردو هم خروجی خوبی دارد. هم اینکه قابل اطمینان و نصب و راه اندازی آن خیلی سریع و راحت است.

همانطور این سینی ها برای طرح ریزی نقشه هایی که در طول زمان خواسته های بی ثباتی دارند انتخابی کاملا مطلوب به حساب می آید. همان گونه که خواسته های پروژه در طی زمان متحول می شود می توان کابل را به سینی افزود یا کم نمود.

بی گمان خیلی راحت تر است که سیم های نو را درون سینی کابل قرار داد تا اینکه تمام سیم های کابل کشی توکار را از درون لوله های توکار بیرون آورده و با سیم های جدید جایگزین نمود.

از مزایای دیگر این نوع سینی ها، آسان سازی در به کارگیری از آن ها است و چون با پیوستگی های خیلی راحت به هم وصل می شوند نصب و راه اندازی آن ها در نواحی اعمال پروژه خیلی راحت خواهد بود. تجهیزات متنوعی برای نصب در مکان سینی های کابل به کار برده می شوند.

مسئله مهم دیگر این است جدا از اینکه نقشه شما خیلی بزرگ است و احتیاج به توان حمل وزن زیادی از سیم را دارد و یا نقشه ای با نیاز های کم و متمایز است، شما می توانید با برخورداری از این سینی ها و مزایایی که در مقابل شیوه های سنتی دارد کلیه مسائل سیم کشی خود را به یک باره برطرف نمایید.

سوالات متداول

سینی کابل چیست؟

در سیم کشی ساختمان ها و مراکز تجاری ، فروشگاهی و .....از سیستم سینی کابل در جهت انتقال ، محافظت ،زیبایی و مرتب بودن کابل کشی ها در ساختمان استفاده میشود

جنس سینی کابل از چیست؟

اکثرجنس سینی کابل ها از فلز آهن با پوشش گالوانیزه گرم و یا سرد هستند ولی از جنس استیل و حتی پلاستیک هم تولید میشود

قیمت سینی کابل ثابت هست ؟

خیر با بالا و پایین شدن قیمت فلزات قیمت تمام شده سینی کابل هم تغییر میکند

مهمترین مزیت استفاده از سینی کابل چیست؟

مهمترین مزیت آن صرفه جویی در هزینه ، ایجاد نظم و مرتب بودن کانال های سیم کشی

آیا شرکت سینی کابل آریا همه نوع سینی کابل تولید می کند ؟

بله شرکت سینی کابل با استفده از بهترین متریال در ساخت انواع سینی کابل در خدمت شما عزیزان می باشد.

Call Now Buttonتماس با مدیر فروش