مزایای استفاده از نردبان کابل

مزایای استفاده از نردبان کابل

 

لیست قیمت نردبان کابل | سینی کابل آریا : در مدیریت سیستم کابل ها و سیم هایی که در ساختمان ها و کارخانه ها به کار برده می شوند نردبان کابل یکی از مهمترین اجزا آن است. نقش این قطعه در محافظت و نگهداری از وزن کابل در مکان های به خصوصی است. به طور معمول در کلیه فضاهای سرپوشیده و یا رو باز از آن استفاده می کنند. این روش دارای مزایای بسیار زیادی به نسبت سایر روش ها هستند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

یکی از مزایای آن تسهیل در مسیر هایی است که کابل ها و سیم ها از آن عبور می کنند. این سیستم باعث می شود که روند سیم کشی از پیخ و خم های احتمالی مصون بماند و آن را به طور مستقیم و با حداقل پیچ و خم به مقصد هدایت کند. از دیگر مزایای آن محافظت فوق العاده از سیم ها و کلیه اجزایی است که از درون آن عبور می کنند.

در مسیر هایی که از طول بسیار زیادی برخوردار هستند می توان از این نردبان استفاده کرد. با عنایت به اینکه کابل ها وزن نسبتا سنگینی دارند و در متراژ زیاد امکان آسیب دیدگی در آنها وجود دارد، نردبان می تواند به عنوان نگهدارنده قوی عمل کند. حتی در برخی از موارد آنقدر مسیر طولانی است که لازم است تعدادی از این سیستم را هم به یکدیگر وصل کرد.

برای این کار به اتصالات دیگری نیاز است که خود آنها هم بر وزن کابل و سیستم و … می افزاید، ولی از طرفی که این اتصالات از جنس خود نردبان کابل هستند هم در هزینه نصب و هم در قیمت خرید آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.

موارد استفاده از نردبان کابل

یکی از موارد کاربردی آن مربوط به استفاده در پروژه های عظیم است. در بیشتر موارد شاهد سیم هایی با مقدار خیلی زیاد هستیم که نیاز به تجمیع و ساماندهی دارند که این سیستم قادر است به بهترین شکل ممکن کابل ها را محافظت نموده و اطمینان کافی را برای استفاده کنندگان به همراه بیاورد.

از دیگر خصوصیت هایی که این سیستم دارا می باشند قابلیت مشاهده کابل ها از دو طرف است و میتوان هم در قسمت بالایی و هم در قسمت پایین سیم ها را مشاهده نمود. به همین دلیل به آسانی می توان تعمیرات احتمالی را انجام داد و سیم های معیوب را از مدار خارج و نوع جدید را جایگزین کرد.

این سیستم از انواع مختلفی برخوردار است که شامل سنگین و متوسط و سبک هستند که از جنس گالوانیزه و استیل ضد زنگ و آلومینیوم و … تولید می شوند. بر همین اساس شرکت سینی کابل آریا در این زمینه موفق ظاهر شده و انواع مختلف آن را به تولید رسانده است. مشتریان می توانند بر حسب نیاز خود و ظرفیت محیطی که می خواهند در آن استفاده کنند نوع لازم را تهیه و نصب کنند.

سایر کاربردهای این محصول

نردبان کابل دارای کاربرد های زیادی است که بنا به شرایط لازم از آن استفاده می شود.
انتقال آسان سیم ها در کارخانجات و سوله ها از کاربرد های نردبان کابل است که بیشترین استفاده آن در سیستم های الکتریکی و برقی است. اغلب فضاهایی که به صورت سر پوشیده هستند از نوع گالوانیزه استفاده می کنند و برای محکم کردن آن نیز سینی مربوط به آن را نیز نصب می کنند.

یکی از مهمترین کارکرد های آن محافظت از سیم هایی است که در داخل آن عبور می کنند. این سیستم در اندازه های مختلفی نیز به تولید می رسد که مشتریان می توانند به تناسب محیط هر کدام از سایز ها را سفارش دهند. در هنگام تهیه هر کدام از مدل ها و سایز ها باید به جنسی که در تولید استفاده شده است توجه داشت چرا که باید عملکرد مناسبی را در برابر شرایط محیطی نیز داشته باشد.

دارا بودن تهویه های مناسب در نردبان ها موجب می شود که در زمان استفاده از ولتاژهای بالا امکان آسیب دیدگی ناشی از خطرات برق گرفتگی به حد صفر برسد. از دیگر کاربرد های این محصول د فضا های تجاری مانند پاساژها و ساختمان های بزرگ است.

انواع مختلف نردبان کابل

نردبان کابل دارای مدل های مختلفی است که هر کدام به تناسب مدلی که دارد از آن استفاده بهینه خواهد شد.

شاخه مستقیم

یکی از اصلی ترین و مهمترین نوع نردبان های کابل را می توانم نوع شاخه مستقیم دانست. کلیه نردبان هایی که در یک جهت قرار دارند و از یک خط مستقیم پیروی می کنند بدون در نظر گرفتن مقدار طولی آن و یا ضخامتی که باید داشته باشد، در زمره این نوع قرار می گیرد. به طور معمول میزان طولی که این مدل دارند حدود دو الی سه متر است و مقدار 25 سانتی متر برای هر پله آن فاصله تعیین شده است.

نردبان سه راهی

زمانی که فرد می خواهد دو نقطه را از مبدا به مقصد متصل نماید امکان دارد در بین راه به انشعاباتی برخورد کند و نیاز باشد که در طول مسیر تعدادی از کابل ها رو خروج دهد و یا اینکه در میانه راه کابل هایی را اضافه کند. در مدل سه راهی و در قسمت وسط آن مکانی تعبیه شده است که نصاب می تواند به انشعابی که می خواهد ایجاد کند دسترسی پیدا کند.

نردبان زانویی

برای آنکه از میزان آسیب های وارده به نردبان ها کاسته شود، در برخی موارد از مدل هایی استفاده می کنند که به شکل نیم دایره و زاویه دار می باشند. بهره مندی از این مدل باعث کمتر شدن تنش های فیزیکی بین سیم ها می شود و از بروز خطرات جلوگیری می کند.

نردبان چهار راهی

نحوه کارکرد این مدل تقریبا مانند نوع سه راهی است و برای مکان هایی استفاده می شود که بیشتر از یک خروجی نیاز دارند. عمده مکان هایی که از آن بهره گرفته می شد در مرکز سقف است که بیشتر نقش ترمینال را ایفا می کند.

نردبان عمودی

وظیفه این مدل بالا و پایین کردن کابل های در ارتفاع هایی است که امکان دسترسی آسان به آنها وجود ندارد و به وسیله این تجهیزان می توان به آسانی کلیه سیم و کابل ها را هدایت کرد. شرکت سینی کابل آریا با سابقه بسیار زیادی که در زمینه تولید محصولات نردبان کابل و سینی کابل دارد می تواند با کلیه ارگان ها و ادارات و همچنین افراد حقیقی و حقوقی همکاری خوبی را داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما

کاربرد سینی کابل در ساختمان

کاربرد سینی کابل در ساختمان

کاربرد سینی کابل در ساختمان یکی از کارهای مهم و دشوار که باید با دقت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیر فروش