انواع لوله فولادی برق

انواع لوله فولادی برق

اگر پیشرفتی وجود داشته باشد که به تغییر روش زندگی ما کمک کرده باشد، این ظهور برق است. برق به عنوان عاملی موثر در بهبود زندگی افراد است و انقلابی بزرگ در دنیا محسوب می شود، از پخت و پز گرفته تا حمل و نقل و ارتباطات از راه دور. گرچه برق برای تولید، توزیع و تنظیم اتصال الکتریکی به یک سیستم پیچیده نیاز دارد، اما می توان از آن در موارد دیگر هم استفاده نمود. درحقیقت، برق یک جز مهم در یک سیستم الکتریکی صوتی و مجرای الکتریکی است. در زیر، بررسی خواهیم کرد که انواع لوله فولادی برق کدامند؟ چرا مجرای برق بسیار مهم است و چگونه می تواند در پروژه های نصب برق به شما کمک کند.

انواع لوله فولادی برق

نکات قابل توجه در بررسی انواع لوله فولادی برق

همان طور که می دانید، امروزه انواع لوله فولادی برق در بازار موجود است که افراد بسته به نیاز خود از آن استفاده می کنند. در مشاغل و مکان های مختلفی استفاده شده و کاربردهای فراوانی را به اثبات رسانده اند. درحقیقت، مجرای الکتریکی برق شامل موادی است که برای کمک به محافظت و حفظ سیم های رسانا در یک سیستم الکتریکی استفاده می شود. جدا از کمک به سازماندهی سیم و محافظت از سیم در برابر هر چیزی که می تواند باعث قطع اتصال شود، کانال برق همچنین به ایجاد یک استراتژی موثر در پیشگیری و کاهش آتش سوزی کمک می کنند.

 

 

لوله فولادی برق

 

  • مزایای اتصالات برق و استفاده از انواع لوله فولادی برق

به منظور استفاده از انواع متنوع لوله فولادی برق در مکان های مختلف، اقدامات متنوعی برای کاهش هزینه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. این اقدامات گرچه مقرون به صرفه نیست، اما مزایای محافظتی را ارائه می دهد که عبارتند از:

 

یکی از ویژگی های محافظتی که لوله فولادی برق ارائه می دهد، جدا از ضربه و محافظت در برابر آتش، محافظت در برابر رطوبت یا بخارات شیمیایی است. رطوبت دشمن برق و علت احتمالی اتصال کوتاه یا سیم کشی غیرفعال است. اگرچه تمام سیم کشی ها باید عایق بندی شوند، سیم های کابل دار یا متصل شده از حفاظت اضافی که مجرا ارائه می دهد، بهره مند می شوند.

 

لوله فولادی برق همچنین، می تواند یک مانع محافظتی در برابر تداخل الکترومغناطیسی باشد و به عنوان یک دارایی با ارزش برای مدارهای انتخاب شده یا کابل های برق، عملکرد خود را ارائه دهد. کانال با اتصالات مناسب مانع از جریان گازهای قابل اشتعال و بخارات می شود و به این وسیله محافظت اضافی در برابر آتش را ایجاد می کند.

 

برای ساختمان هایی که به بازسازی در آینده یا تغییرات ساختاری احتیاج دارند، یا حتی در حین نصب برق، سازمان یافته هستند، استفاده از انواع متنوع لوله فولادی برق موجب می شود، نصب سیم کشی را بسیار آسان کند تا در محل کار آسیب احتمالی کاهش یابد. این سیستم ها همراه با کابل مناسب، اجازه می دهند سیم کشی در مناطق بتونی یا حتی در زیر زمین جاسازی شود و مکان ها و ابعاد سیم کشی را برای یک پروژه خاص گسترش می دهند. این دسته از لوله های فولادی، در انواع مختلف سبک و اندازه متناسب با انواع سیم ها، مکان های نصب و ویژگی های نصب ارائه می شوند. تنها مورد خاص هنگام نصب آن ها، محدودیت در خم شدن آن ها است، زیرا لوله در یک بخش نمی تواند بیش از 360 درجه خم شود. برای آن، اتصالات الکتریکی خاصی لازم است.

 

انواع مختلف لوله های فولادی برق و کاربردهای آن

در زیر انواع مختلفی از لوله های فولادی برق برای کاربردهای مختلف بررسی شده اند که شامل:

لوله های فلزی که از فولاد گالوانیزه سنگین ساخته شده اند و اجازه می دهند مقاطع مختلف به یکدیگر پیچ شوند. محکم ترین و گرانترین لوله های فولادی هستند و معمولاً در فضای باز، برای اتصال پانل ها و همچنین کابل ها از طریق دیوارها استفاده می شوند.

 

لوله های الکتریکی متالیک، می توانند از فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم ساخته شوند و از لوله های میانی واسطه نازک تر و سبک تر هستند. این قطعات از طریق اتصالات فشرده سازی به قطعات دیگر متصل می شوند و معمولاً در سیم کشی های داخلی در معرض استفاده قرار می گیرند، زیرا خم شدن آن ها راحت تر است و از نظر زیبایی نیز خوشایند هستند.

 

لوله فلزی انعطاف پذیر، برای سیم کشی داخل منزل که به خم شدن قابل توجهی نیاز دارد، مانند اتاق زیر شیروانی، ایده آل است، زیرا از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است و خمش آن نسبت به انواع دیگر لوله آسان تر است.

 

لوله فلزی قابل انعطاف با روکش پلاستیکی، یکی دیگر از انواع مختلف لوله های فولادی برق است که برای آب بندی و استفاده در اتصالات ضدآب ساخته شده است و به عنوان یک نوع لوله ایده آل برای کاربردهای بیرونی مانند تأمین انرژی کولر از آن استفاده می کنند.

 

لوله های پی وی سی از نوع لوله های متداول و پرکاربرد هستند که به دلیل هزینه آن و داشتن اتصالات ضد آب، قابلیت استفاده در بالا و زیر زمین را دارند. اگرچه می توان آن را خم کرد، اما دشوارتر از لوله های فلزی است و بهتر است برای اجرای مستقیم استفاده شود.

 

لوله های غیرفلزی برقی که انعطاف پذیرتر از PVC هستند و با اتصالات چسب نصب می شوند و می توانند در تاسیسات چوبی و همچنین در بلوک های بتونی یا سطوح ریخته شده بتن، نصب شوند.

 

انواع مختلف لوله های فولادی برق و کاربردهای آن

نتیجه گیری:

اینکه شما کدام نوع از لوله فولادی برق را انتخاب می کنید، به شرایط مختلفی بستگی دارد. اولین ملاحظه ایمنی است. اگر در فضای باز یا هرجای دیگر که نفوذ آب نگران کننده است، کار می کنید، باید مطمئن شوید که از یک نوع لوله با عمر طولانی برخوردار هستید که در برابر نفوذ آب نیز مقاوم است. لوله های PVC اغلب برای این کاربردها ترجیح داده می شوند. اگر به دنبال انعطاف پذیری بالا هستید، لوله های فلزی انعطاف پذیر سهولت بیشتری در خم شدن دارند تا ابعاد نصب را در خود جای دهند؛ مانند همه موارد، هزینه یکی از بزرگترین عوامل در انتخاب است. انتخاب لوله ای که کمترین هزینه را داشته باشد، اما قابل اعتماد برای نصب شما باشد، در خرید شما بسیار تاثیرگذار است

پیشنهاد ما به شما

انواع پوشش سینی کابل

 انواع پوشش سینی کابل

 انواع پوشش سینی کابل امروزه در عملیات سیم کشی ساختمان ها و مجتمع های تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیر فروش